قم، جاده قدیم کاشان، مجتمع تولیدی مصالح ساختمانی آسیا
تلفن تماس

09122533040

پست الکترونیک

info@ahakasia.com

ساعات کار

همه روزه 8 الی 20

🔥پودر سنگ در تولید سنگ مصنوعی و سنگ آنتیک

برای تولید سنگ مصنوعی یا سنگ آنتیک از پودر سنگ و سنگ های خورد شده استفاده می شود. این شکسته سنگ ها به روش های مختلفی تامین می گردد. اولا امکان تولید پودر سنگ در کارخانجات سنگ کوبی وجود دارد. از طرفی در هنگام استخراج سنگ های مختلف نظیر سنگ مرمر و تراورتن و … حجم زیادی از سنگ ها دچار شکستگی می شود و به صورت پودر سنگ لاشه یا ریگ و باطله باقی می ماند. کارخانجات سنگ بری هم مقدار زیادی پودر سنگ تولید می کنند.

با وجود اینکه از انواع مختلف این پودر سنگ و باطله ها می تواند برای تولید سنگ مصنوعی و سنگ آنتیک استفاده نمود ، با این حال پودر سنگ تولید شده در کارخانجات سنگ کوبی گزینه بهتری هستند زیرا دارای دانه بندی قابل تنظیم می باشند. همچنین حجم بسیار زیادی از سنگ های استخراج شدن جهت برش و صیقل کاری از بین می رود که می توان آن را به صورت پودر سنگ یا ضایعات سنگی برای تولید سنگ مصنوعی استفاده نمود. این میزان ضایعات ، طبق براورد ها در حدود ۵۰ درصد کل سنگ های استخراج شده است.

 

سنگ مصنوعی 

سنگ مصنوعی یا سنگ آنتیک را می توان با کنار هم قرار دادن قطعات شکسته ، خورده سنگ ها ، پودر سنگ ، ضایعات و باطله های سنگ های مختلف نظیر مرمر ، تراورتن ، سنگ های سیلیسی و آهکی و … و چسباندن آن با استفاده از یک ملات پایه رزینی تولید نمود. ویژگی مهم سنگ های آنتیک این است که می توان آنها را بنا به سلیقه شخصی در طرح ها و رنگ های مورد نظری تولید نمود که نمونه آن در طبیعت یافت نمی شود. تولید سنگ مصنوعی ، علاوه بر اینکه مانع از هدر رفت ضایعات ایجاد شده سنگی می شود ، همچنین مشخصات مکانیکی و فیزیکی مورد نظر مصرف کننده را نیز با قیمت بسیار مناسب در اختیار قرار می دهد.

 

تولید سنگ مصنوعی از پودر سنگ

به منظور تولید سنگ آنتیک ، انواع پودر سنگ و باطله و ضایعات سنگ را که می تواند از نوع سنگ آهک ، تراورتن ، مرمر و … باشد ، در قالب هایی ریخته و سپس با استفاده از چسب ها و رزین های خاصی آن ها را به صورت دلخواه قالب گیری می کنند. نوع سنگ باطله و پودر سنگ مصرفی ، رنگ ، طرح و چینش آن کاملا دلخواه و بستگی به خواست بازار انتخاب می شود.

سنگ مصنوعی و آنتیک تولید شده از پودر سنگ و ضایعات سنگ ، علاوه بر اینکه زیبایی چشم نوازی دارد ، بسیار صاف ، صیقلی ، بدون رگه و شکستگی و دارای طرح های دلخواه می باشد. سنگ مصنوعی به دلیل اینکه از سنگ های دور ریز و کم ارزش تهیه می شود ، دارای قیمت مناسب تری هم بوده و می توان آن را در اشکال مختلفی تهیه نمود. وجود پودر سنگ به همراه رزین ها و چسب های گوناگون نظیر چسب اورتومتالیک در سنگ آنتیک سبب شده تا در مقابل فشار های محیطی همچون آتش ، فشار مکانیکی ، یخ زدگی ، خراشیدگی و … مقاومت بیشتری نسبت به سنگ طبیعی داشته باشد. برای تهیه سنگ مصنوعی می توان از پودر سنگ آهک ، تراورتن ، مرمر ، دولومیت ، شن و ماسه و دیگر سنگ استفاده نمود.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

پودر سنگ در سنگ مصنوعی
فهرست مطالب

برای دریافت مشاوره رایگان کافیست با شماره 09122533040 تماس حاصل نمایید.