قم، جاده قدیم کاشان، مجتمع تولیدی مصالح ساختمانی آسیا
تلفن تماس

09122533040

پست الکترونیک

info@ahakasia.com

ساعات کار

همه روزه 8 الی 20

🔥پودر سنگ هنری ترک چیست؟

پودر سنگ هنری که به پودر سنگ ترک هم معروف است برای ساخت آثار هنری مثل گیفت ، استند و مجسمه سازی به کار می رود. این پودر سنگ هم از کشور ترکیه وارد می شود و هم در داخل ایران تولید و به بازار عرضه می گردد. نحوه کار با پودر سنگ هنری بسیار آسان بوده و مقاومت خوبی هم دارد. خاک سنگ هنری باید بسیار یکدست و ریز دانه باشد تا بعد از ساخت گیفت و استند و مجسمه ، سطح اثر کاملا صاف و صیقلی شود. دیگر ویژگی این محصول این است که باید به خوبی با رنگ های اکرولیک ترکیب گردد و به اصطلاح ، رنگ پذیری خوبی داشته باشد.

پودر سنگ هنری (پودر سنگ ترک) که معمولا از سنگ آهک به دلیل دانه بندی ریز و یکدست ، به خوبی در آب حل می شود و دوغاب تهیه شده از آن در داخل قالب سیلیکونی ، در مدت نیم تا یک ساعت کاملا خشک می شود و می توان اثر را از قالب خارج نمود. پودر سنگ یک محصول ارگانیک است که به خوبی جایگزین رزین پلی استر و سایر مواد شیمیایی مورد مصرف در ساخت گیفت و استند شده است زیرا هم فاقد بوی نامطبوع بوده و هم مواد شیمیایی مضر در خود ندارد.

نحوه کار با پودر سنگ هنری

  1. مقداری که نیاز دارید مواد آماده کنید.( چون مواد سریع خشک و بی مصرف می شوند)
  2. ابتدا آب را داخل ظرف بریزید سپس پودر سنگ را به آن اضافه کنید.
  3. موادی که آماده می کنید باید یک دوغاب نسبتا غلیظ باشد.( رقیق باشد دیر می بندد و اگر زیادی غلیظ باشد به خوبی شکل نمی گیرد.)
  4. حباب ایجاد شده بعد از ترکیب پودر سنگ و آب را بردارید.

 

روش کار

نسبت اختلاط پودر سنگ با آب باید 3 به 1 باشد یعنی مثلا سه پیمانه پودر سنگ را داخل یک پیمانه آب بریزید یا شش پیمانه پودر سنگ ترک را با دو پیمانه آب مخلوط نمایید. پودر سنگ را باید به خوبی در داخل آب حل کنید طوری که کلوخه و ذرات درشتی باقی نماند. دوغابی تهیه کنید که کاملا روان و یک دست باشد و آن را آرام داخل قالب سیلیکونی بریزید. اگر منافذ ریزی در داخل قالب وجود دارد که ممکن است دوغاب به آن داخل نشود ، با استفاده از قلمو یا انگشتتان به آن ضرباتی بزنید.

قالب سیلیکونی را تا نزدیک لبه آن پر کنید و برای اینکه هیچ حبابی باقی نماند ، چند ضربه با دست به دیواره قالب بزنید. اصولا دوغاب پودر سنگ بعد از سی دقیقه تا یک ساعت خشک می شود ولی بهتر است اجازه دهید بیشتر بماند تا مقاوم تر شده و با خیال راحت آن را خارج کنید.

وقتی خواستید کار را از قالب خارج نمایید ، از قسمت های ضخیم تر که مقاومت بیشتری دارد شروع کنید. کار با پودر سنگ و قالب سیلیکونی و خارج کردن سالم اثر از قالب روش های خاصی دارد که کم کم یاد می گیرید و ممکن است برای اولین بار دچار مشکلاتی مثل ناقص بودن گیفت و مجسمه و یا شکستگی های کوچک شوید.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

پودر سنگ هنری
فهرست مطالب

برای دریافت مشاوره رایگان کافیست با شماره 09122533040 تماس حاصل نمایید.