قم، جاده قدیم کاشان، مجتمع تولیدی مصالح ساختمانی آسیا
تلفن تماس

09122533040

پست الکترونیک

info@ahakasia.com

ساعات کار

همه روزه 8 الی 20

🔥ملات هوایی

ملات هوایی تحت عنوان دیگر “ملات هوازی” نیز شناخته می شود. ملات هوایی از آن دسته ملات هایی است که برای گیرش سریع و حفظ خواص و کارایی خود باید حتما در مجاورت هوا قرار گیرد. در واقع، این نوع از ملات ها تنها در صورت مجاورت با هوا سفت و سخت می گردند. و در صورتی که در معرض رطوبت و تماس با آب باشند، خواص و کارایی خودشان را از دست می دهند.

انواع ملات هوایی

ملات گل

ملات گل از آن دسته ملات های هوازی می باشد که حین اجرا ترک خورده و دارای گیرایش پایین و چسبندگی کم می باشد. از این رو، برای چسبندگی بیشتر ملات گل روی آن پنجه می اندازند. جهت رفع ترک خوردگی این نوع ملات پس از خشک شدن باید ماسه های ریزدانه (ماسه خاکی) استفاده گردد. ملات گل از ترکیب خاک و حلال آب تشکیل شده و برای حاصل آمدن یک ملات مناسب باید محتویات مخلوط شده را به خوبی ورز داد.

ملات کاهگل

ملاات هوازی کاهگل متشکل از کاه، خاک رس و آب بوده و در هوای آزاد خشک می گردد. کاه از این جهت به ملات اضافه می شود تا ملات ترک نخورد. با آن که ملات کاهگل جزء ملات های هوازی به شمار می رود عایق خوبی در برابر رطوبت و حرارت محسوب می شود. ملات کاهگل در گذشته نه چندان دور جهت بناسازی استفاده می شده است.

ملات گچ

تمام ملات های گچ از پاشیدن گرد گچ به داخل ظرف آب پدید آمده و باید در مقابل رطوبت محافظت گردند. چرا که ملات گچ در تماس با رطوبت مقاومت خود را از دست داده و بیش از اندازه نرم می شود. ملات های گچ در دو نوع گچ زنده و گچ گشته موجود می باشند. هر چه دانه های گچ مورد استفاده در ملات گچ ریزتر باشد زمان گیرش ملات سریع تر می گردد.

ملات گچ و خاک

ملات گچ و خاک متشکل از اجزای گچ، خاک و آب می باشد. رنگ این ملات هوازی کرم تا قهوه ای روشن بوده و به منظور زیرسازی و مهیاسازی دیوارها و سقف و نیز سفیدکاری مورد استفاده قرار می گیرد. ملات گچ و خاک در عین ارزان بودن بسیار دیرگیر محسوب می شود.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

ملات هوایی
فهرست مطالب

برای دریافت مشاوره رایگان کافیست با شماره 09122533040 تماس حاصل نمایید.