قم، جاده قدیم کاشان، مجتمع تولیدی مصالح ساختمانی آسیا
تلفن تماس

09122533040

پست الکترونیک

info@ahakasia.com

ساعات کار

همه روزه 8 الی 20

🔥بتن آسفالتی

بتن آسفالتی

بتن آسفالتی یک ماده کامپوزیتی است که معمولاً در ساخت جاده ها، بزرگراه ها، فرودگاه ها، پارکینگ ها و بسیاری از انواع دیگر روسازی استفاده می شود. معمولاً به آن آسفالت یا بلک تاپ می گویند.

اصطلاحات قیر ماکادام یا آسفالت نورد شده و علامت اختصاری “AC” معمولاً در بین مهندسان و پیمانکاران ساخت و ساز استفاده می شود و در نظر آنها، بتن هر ماده کامپوزیتی است که از سنگدانه های معدنی به همراه چسب چسبانده شده است. خواه آن چسب سیمان پرتلند، آسفالت یا حتی اپوکسی باشد.

استفاده مدرن از آسفالت برای ساخت و ساز جاده و خیابان در اواخر دهه 1800 آغاز شد و با صنعت خودروسازی در حال ظهور به سرعت رشد کرد. از آن زمان، فناوری آسفالت گام‌های بلندی برداشته است، به طوری که امروزه تجهیزات و تکنیک‌های مورد استفاده برای ساخت سازه‌های روسازی آسفالتی بسیار پیچیده هستند.

 

انواع بتن آسفالتی

  • بتن آسفالتی مخلوط داغ
  • بتن آسفالتی مخلوط گرم
  • بتن آسفالتی مخلوط سرد

 

مزایا

1. این نوع بتن نسبت به اسفالت هزینه کمتر و سرعت اجرای بالایی دارد.

2. سریع و مقرون به صرفه هستند، به خصوص برای جاده های شهری و روستایی

3. جذب پایین آب و مقاوم بودن در برابر سیکل‌های یخبندان

4. قابلیت بهره‌برداری زود هنگام (حتی در مواقع اضطرار 24 ساعت پس از اجرا )

5. احتمال پایین نشست کردن و خرابی

6. بدون تغییر شکل در اثر افزایش دما

6. زیبا و سازگار با محیط زیست

7. مناسب برای مناطق شیب دار

کاربرد

این ماده از انواع بتن برای مصارف مختلف و بدون هیچگونه محدودیتی در راهها، خیابانها، فرودگاه ها، باراندازها، پایانه ها، و پارکینگ ها مورد استفاده قرار می گیرد. فراوانی مواد اولیه، سهولت تولید، قابلیت فرم گرفتن و در نتیجه سهولت استفاده و تعمیر این ماده را به مصالح ساختمانی ایده آل تبدیل کرده است.

خرید مواد اولیه و دفع آسفالت های قدیمی بسیار پرهزینه است و به دلیل انتشار مواد مضر برای حیات وحش و انسان به عنوان یک خطر زیست محیطی محسوب می شود. البته بتن غلتکی نیز در بزرگراه ها، ورزشگاه و پیست اتومبیل رانی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

بتن آسفالتی
فهرست مطالب

برای دریافت مشاوره رایگان کافیست با شماره 09122533040 تماس حاصل نمایید.