قم، جاده قدیم کاشان، مجتمع تولیدی مصالح ساختمانی آسیا
تلفن تماس

09122533040

پست الکترونیک

info@ahakasia.com

ساعات کار

همه روزه 8 الی 20

🔥ماسه کرومیت

ماسه کرومیت ریخته گری ماسه مخصوص ریخته گری است. این یک اسپینل طبیعی است که توسط ماسه کرومیت آفریقای جنوبی تحت سلطه است. پس از خرد کردن ، آسیاب کردن و الک کردن در کارخانه ما در چین ، به اندازه دانه های تجویز شده تقسیم می شود و برای شن و ماسه برای تپه زدن (هسته سازی) مناسب است. استفاده از ماسه کرومیت در ریخته گری فولاد افزایش یافته است. کرومیت به دلیل رسانایی بالای حرارت به عنوان ماسه روبرو استفاده می شود که از پخت ماسه در تماس با فلز مذاب جلوگیری می کند و اجازه می دهد تا به سطح خوبی از ریخته گری برسد.

ویژگی ها

 1. سنگ معدن مقاومت خوبی در برابر سرباره قلیایی دارد و با اکسید آهن واکنش نشان نمی دهد.
  بنابراین ، در کاربردهای عملی ، سنگ معدن کروم می تواند از
  چسبیدن ماسه شیمیایی حرارتی به سطح ریخته گری جلوگیری کند. بنابراین باعث صرفه جویی در هزینه
  عملیات سطحی بیشتر می شود.
 2. در طی فرآیند ریخته گری فلزات مذاب ، سنگ معدن کروم خود تحت پخت فاز جامد قرار می گیرد که از نفوذ فلز مذاب جلوگیری می کند و در نتیجه از چسبندگی مکانیکی ماسه جلوگیری می کند.
 3. رسانایی حرارتی ماسه کرومیت چندین برابر ماسه سیلیس است و باعث افزایش سرعت خنک کاری ریخته گری می شود. بنابراین ، ماسه کرومیت می تواند به عنوان یک آهن سرد خارجی در کاربردهای عملی عمل کند.
 4. ناخالصی مضر در سنگ معدن کروم کربنات (CaCO3 • MgCO3) است. هنگام تماس با فلزات با درجه حرارت بالا ، CO2 را تجزیه می کند ، که به راحتی باعث تخلخل در ریخته گری می شود. معمولاً سنگ معدن کرومیت حاوی کربنات تا 900 درجه سانتی گراد گرم می شود – برشته شدن در دمای بالا در 950 درجه سانتیگراد کربنات را تجزیه می کند.
 5. اندازه ذرات سنگ معدن کروم بر اساس نسوز بودن آن اندازه ذرات سنگ کروم می تواند به طور قابل ملاحظه ای روی نسوز بودن آن تأثیر بگذارد. اعتقاد بر این بود که اندازه ذرات بسیار درشت باعث کاهش سطح ریخته گری در گذشته می شود. با این حال ، سطح قالب های ماسه ای و هسته های ساخته شده از سنگ کروم معمولاً با ضخامت خاصی از رنگ پاشیده می شود ، به طوری که سطح سطوح ریخته گری به سختی تحت تأثیر قرار می گیرد.

کاربرد ها

 • ماسه کرومیت برای ریخته گری های آهن و فولاد خاکستری بسیار سنگین به عنوان ماسه هسته و قالب برای ریخته گری فوم از دست رفته ، ریخته گری قالب پوسته ، ریخته گری سرمایه گذاری و غیره ایده آل است.
 • رسانایی حرارتی بالا ماسه کرومیت به آن خواص سرد کنندگی خوبی می بخشد. انبساط حرارتی کم ثبات ابعادی خوبی را ایجاد می کند.
 • نزدیک بودن به خنثی بودن آن امکان استفاده از طیف وسیعی از سیستم های اتصال رزین و چسب های معدنی را می دهد ، دارای مقاومت نسوز بالا و توزیع الک وسیع است.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

ماسه کرومیت
فهرست مطالب

برای دریافت مشاوره رایگان کافیست با شماره 09122533040 تماس حاصل نمایید.