قم، جاده قدیم کاشان، مجتمع تولیدی مصالح ساختمانی آسیا
تلفن تماس

09122533040

پست الکترونیک

info@ahakasia.com

ساعات کار

همه روزه 8 الی 20

🔥ماسه الوینی EBT

ماسه الوینی EBT. با توجه به اینکه کوره‌های قوس الکتریکی نسل جدید و مدرن به منظور کاهش میزان نفوذ سرباره به درون مذاب فولاد دارای سیستم (EBT(eccentric bottom tap-hole یامکانیزم تخلیه از کف هستند که در این کوره‌ها محفظه تخلیه به صورت عمودی در کف کوره قرار می‌گیرد. برای جلوگیری از تخریب سیستم تخلیه و نفوذ ذوب در حین مرحله ذوب و تصفیه در کوره در هنگامی که دریچه تخلیه بسته است. و قبل از شروع بارگیری مجدد شارژ فلزی حفره تخلیه مذاب از کف توسط ماسه نسوز مانند الیوینی پر می‌شود.
ماسه الوینی EBT به عنوان ماسه مجرای کوره قوس الکتریکی که از زیر تخلیه می گردد استفاده می شود. این ماسه با تشکیل یک لایه هم جوش شده و متمرکز مانع از نفوذ مذاب به لایه های بعد ماسه شده و در نهایت درهنگام باز شدن دریچه بر اساس فشار استاتیکی حاصل از فشار مذاب این لایه از ماسه هم جوش شده شکسته شده و مذاب تخلیه می گردد.

ماسه اولوین ریخته­گری برای ساخت انواع فولادها از جمله چدن خاکستری و چدن چکش­خوار مناسب بوده و همچنین برای ریخته­گری ترکیبات غیر فلزی مزایای فراوانی دارد. این نوع ماسه به خصوص برای داشتن سطحی بسیار صاف مانند ریخته­گری فولادهای منگنزی، دارای خصوصیات بسیار عالی می­باشد.

کاربرد

ماسه الوینی به دلیل نقطه ذوب و زینتر بالا، اتلاف حرارتی پایین و مقاومت در برابر شوک های حرارتی در صنایع نسوز و فولادسازی کاربرد دارد.

برخی از کاربرد های ماسه ی اولوینی عبارتند از:

  • استفاده به عنوان پر کننده دریچه ی EBT کوره های قوس الکتریکی
  • استفاده در تولید جرم روکش تاندیش
  • استفاده در تولید آجر های منیزیم-کروم و آجر های کم منیزیم
  • برای پوشش دیوار پشتی در کانورتور های AOD

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

ماسه الوینی EBT
فهرست مطالب

برای دریافت مشاوره رایگان کافیست با شماره 09122533040 تماس حاصل نمایید.