قم، جاده قدیم کاشان، مجتمع تولیدی مصالح ساختمانی آسیا
تلفن تماس

09122533040

پست الکترونیک

info@ahakasia.com

ساعات کار

همه روزه 8 الی 20

🔥بتن تاشو

بتن تاشو

بتن تاشو. این مصالح جدید ممکن است بزرگرترین ابداع بشریت باشد. یک واحد متشکل از چهار قطعه به شکل یک عنصر ساختاری محکم و سخت در کنار هم چیده شده اند.
این سیستم فوق العاده به عنوان یک بلوک گرانش محور،کاربردهایی نظیر ساخت پناهگاه های اضطراری کوتاه مدت و همچنین ساخت پل های در مسافت های طولانی می توان نام برد. این مصالح یکنواخت در شکل و اندازه،هر عضو از یک گوشه بیرون می آید تا ثبات بیشتری را بوجود بیاورند. این بلوک های بتنی از هر دو طرف متقارن اما به قدری محکم هستند که موقع اتصال سرنگون نشوند. حداکثر 86 عدد از این بلوک ها می توانند بر روی یکدیگر قرار بگیرند و سازه ای قابل ملاحظه در مقیاس و جرم کمتر در مقابل بیشتر هم ارزانشان در ساختمان سازی را بسازد.

ویژگی ها

این سیستم پیچیده که کاربردهای فراوانی همچون استفاده از آن در ساخت پناهگاه های اضطراری و پل هایی برای مسافت های طولانی استفاده می شود. این نوآوری مانند ابداع گنبد ژئودزیک باکمینستر فولر در قرن 21 است. دیگر ویژگی های بتن تاشو می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

  •  از نظر شکل و اندازه یکنواخت است و هر عضو از یک جفت به بیرون گسترش می یابد تا ثبات و استحکام بیشتری را به مانند یک بلوک سفت و سخت ساختمانی فراهم کند و فضای کمتری را اشغال نماید.
  •  بتن های تاشو از هر دو طرف متقارن هستند اما هنگام اتصال استحکام زیادی دارند و متلاشی نمی شوند.
  • برای رسیدن به ارتفاع حداکثر 86 بلوک می توانند روی هم قرار بگیرند و یک سازه ی قابل توجه در مقیاس و همچنین جرم کمتر در مقایسه با سایر انواع بتن ها فراهم آورد.
  • ویژگی منحصر به فرد بتن تاشو این است که یک سیستم گرانش محور است که تنها منحصر به شکل بتنی خود نیست و با انواع متریال ها مانند چوب و مقوا و کتاب نیز قابلیت اجرا دارد.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

بتن تاشو
فهرست مطالب

برای دریافت مشاوره رایگان کافیست با شماره 09122533040 تماس حاصل نمایید.