قم، جاده قدیم کاشان، مجتمع تولیدی مصالح ساختمانی آسیا
تلفن تماس

09122533040

پست الکترونیک

info@ahakasia.com

ساعات کار

همه روزه 8 الی 20

🔥گچ میکرونیزه

گچ میکرونیزه در واقع گچ ساختمانی با مش بالا برای انجام مراحل پایانی گچ کاری ( پرداخت ) مورد استفاده قرار می گیرد . پس از تولید گچ معمولی ، گچ وارد مرحله جدید برای آسیاب شدن می شود گچ دانه بندی آن تغییر می کند و گچ معمولی تبدیل به گچ میکرونیزه می شود . از گچ میکرونیزه برای کارهایی مانند مجسمه سازی و قالب گیری نیز استفاده می شود .

نام این گچ برگفته از اندازه ذرات آن بوده که در دانه بندی ۱۷۵ میکرون و کمتر از آن تولید و بسته بندی می گردد . این کالا بسیار کاربردی تر از انواع گچ های معمولی و مخصوص سفیدکاری می باشد . گچ میکرونیزه در مش های مختلف قابل تولید بوده که در واقع بیانگر قابلیت عبور آن از الک هایی با چشمه های بسیار ریز می باشد .

ویژگی‌ها

وجه تسمیه این محصول، ریز بودن ذرات آن (زیر ۱۶۵ میکروناست.

این درجه از نرمی علاوه بر ظاهر فیزیکی، بر مشخصات مکانیکی و سازه‌ای محصول نیز موثر است.

در نتیجه همین تغییرات است که به محصول نهایی، کاربردهای ویژه و تخصصی داده و کاربردهای مطلوبی در زمینه ساخت و ساز و صنایع دیگر داده است.

بخشی از این ویژگی‌ها عبارتند از:

  • درجه گیرایی اولیه و نهایی بالاتر: این نوع گچ، با زمان گیرایی بالاتر نسبت به گچ‌های معمولی تولید شده و مصارف گوناگونی داردکاربرد گچ میکرونیزه با زمان گیرایی اولیه بالاتر (حدود ۷ دقیقهو گیرایی نهایی (حدود ۱۵ دقیقهفرصت بیشتری به سازنده برای پرداخت نهایی می‌دهد.
  • مقاومت خمشی بیشتر نسبت به گچ معمولی: گرچه گچ از مصالح تحت خمش ساختمان محسوب نمی‌شود، اما وجود درجه مقاومت بالا در آن بر کیفیت آن در طول زمان می‌افزاید.
  • عدم نیاز به الک: پودر گچ میکرونیزه، با سایش تخصصی که در آسیاب سپراتور بر روی آن انجام شده کاملا نرم و لطیف استتا جایی که به دلیل ریز بودن ذرات آماده مصرف بوده و هنگام مصرف نیازی به الک ندارد.

کاربرد

این نوع پودر گچ دارای ویژگی‌های مکانیکی فوق‌العاده و درجه مش بالایی استهمین خصوصیات باعث شده این محصول تخصصی، علاوه بر صنایع ساختمانی، در دیگر صنایع نیز مورد استفاده قرار گیرد:

  • عملکرد ویژه و فوق‌العاده در رابیتس کاری و سفیدکاری ساختمان به‌دلیل زمان گیرایی طولانی
  • کاربرد ویژه در گچبری تزئینی سنتی و ایجاد نماهای دکوراتیو با برش گچ
  • استفاده تخصصی در ساخت دیوارهای کاذب تزئینی و قالب‌گیری نماهای دکوراسیون مدرن
  • کاربرد ویژه در صنایع پزشکی، از جمله در ساخت گچ های شکسته‌بندی، قالب‌سازی و سالب‌سازی
  • صنایع سرامیک و مجسمه‌سازی و سازه‌های دکوری متحرک

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

گچ میکرونیزه
فهرست مطالب

برای دریافت مشاوره رایگان کافیست با شماره 09122533040 تماس حاصل نمایید.