قم، جاده قدیم کاشان، مجتمع تولیدی مصالح ساختمانی آسیا
تلفن تماس

09122533040

پست الکترونیک

info@ahakasia.com

ساعات کار

همه روزه 8 الی 20

🔥کربنات کلسیم خوراک دام چیست؟

کربنات کلسیم خوراک دام با نام سنگ آهک یا صدف معدنی هم شناخته می شود و مهمترین منبع تامین کلسیم مورد نیاز دام است که در گاوداری ها مورد استفاده قرار می گیرد. بدن تمام موجودات زنده از کلسیم ساخته شده و این ماده باید از طرق مختلف نظیر غذا یا دارو وارد بدن دام شود. بهترین روش تامین کلسیم مورد نیاز در گاوداری ها و یا مراکز پرورش دام ، استفاده از کربنات کلسیم خوراک دام در جیره غذایی می باشد. این ماده حاوی مقادیر کافی کلسیم قابل جذب برای بدن حیوانات است.

کربنات کلسیم دامی با فرمول CaCO3 از معادن سنگ آهک برداشت شده و پس از انجام فراوری در اختیار دامداری ها قرار می گیرد. کربنات کلسیم را باید از کارخانجات معتبر تهیه نمود زیرا کیفیت آن از اهمیت زیادی برخوردار است. البته کربنات کلسیم خوراکی را علاوه بر مصرف در گاوداری ها و تغذیه گوسفند و بز ، همچنین می توان در جیره غذایی مرغداری و طیور و نیز آیزیان هم قرار داد.

 

ویژگی‌ ها

کربنات کلسیم که در جیره دام مورد استفاده قرار می گیرد باید دارای مشخصاتی باشد از جمله اینکه دانه بندی پودری و ریز داشته باشد. همچنین فاقد هر گونه مواد سمی و فلزات سنگین بوده و از نوع کربنات کلسیم دولومیتی که حاوی منیزیم است نباشد. کربنات کلسیم دامی معمولا دارای خلوص کلسیمی 36 تا 38 درصد است و می توان آن را به صورت پوری و یا گرانوله در خوراک دام در گاوداری ها و مراکز پرورش گوسفند و بز مورد مصرف قرار داد.

 

مزایا

  • افزایش مقدار و بهبود کیفیت شیر دام
  • افزایش نرخ رشد گله و بهبود سطح سلامت
  • جلوگیری از پوکی استخوان و بیماری های اسکلتی
  • افزایش کیفیت عملکرد آنزیمی و هرمونی بدن گاو و سایر دام ها
  • جلوگیری از بیماری های سیستم عصبی نظیر اسپاسم عضلانی

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

کربنات کلسیم دام
فهرست مطالب

برای دریافت مشاوره رایگان کافیست با شماره 09122533040 تماس حاصل نمایید.