قم، جاده قدیم کاشان، مجتمع تولیدی مصالح ساختمانی آسیا
تلفن تماس

09122533040

پست الکترونیک

info@ahakasia.com

ساعات کار

همه روزه 8 الی 20

🔥پودر سنگ مرداب

پودر سنگ مرداب نام محصولی است که برخی عطاری ها آن را با اسامی پودر سنگ نقره ، پودر سنگ مردار ، پودر سنگ عطاری ، مردار سنگ و پودر سنگ ضد عرق برای رفع بوی عرق می فروشند. سنگ مرداب به دلیل قدرت جذب رطوبت و همچنین خاصیت میکروب کشی برای از بین بردن بوی نامطبوع عرق در نواحی زیربغل ، پا ، کشاله ران و غیر مورد استفاده قرار می گیرد. به عقیده فروشندگان پودر سنگ مرداب ، این ماده برای رفع بوی عرق بدن و بوی کفش می تواند کاربردی همانند دئودورانت داشته باشد. برخی افراد نیز معتقد به مضرات و عوارض سنگ مرداب هستند و آن را بسیار خطرناک و سبب ایجاد بیماری می دانند.

 

خواص

پودر سنگ مرداب به دلیل اینکه حاوی فلز سنگین سرب می باشد ، می تواند میکروارگانیسم های زنده را از بین ببرد. ممکن است این میکرو ارگانیسم ها در داخل عرق بدن وجود داشته و تولید بوی نامطلوع نمایند. همچنین در صنعت برای تولید شیشه های خاص مثل شیشه رفلکس و یا شیشه ضد اشعه ، تولید سرامیک ، لاستیک ، جوهر و رنگ کاربرد دارد.

 

مضرات و عوارض

کاربرد پودر سنگ مرداب در زمینه بهداشتی برای از بین بردن بوی عرق بدن و پا است. افرادی که پودر سنگ عطاری را خریداری می کنند ، آن را مستقیما بر روی پوست زیر بغل ، کف پا ، کشاله ران و قسمت هایی که عرق کرده و بوی نامطبوع می گیرد استفاده می نمایند. همچنین ممکن است مقداری از آن را داخل کفش بریزند. همان طور که گفته شد ، پودر مردار سنگ دارای ترکیبات سرب است. سرب یک فلز سنگین و ماده ای سمی برای بدن می باشد که به راحتی از طریق پوست ، جذب بدن می شود. با وجود اینکه سنگ مرداب منشاء معدنی هم دارد ، اما در واقع فلزات سنگینی نظیر سرب برای سلامت انسان بسیار خطرناک هستند.

پودر سنگ نقره علاوه بر اینکه میکروب های ایجاد کننده بوی عرق را از بین می برد ، همزمان آسیب های جدی برای سلول های بدن نیز دارد. اصولا این ماده برای تمامی موجودات زنده ، چه مفید و چه مضر ، بسیار زیان آور و کشنده است و پزشکان اکیدا توصیه می نمایند که افراد به هیچ عنوان از آن استفاده نکنند. اکسید سرب در صورت بلعیده شدن یا استنشاق می تواند کشنده باشد. همچنین باعث ایجاد حساسیت برای پوست ، چشم و سیستم تنفسی می گردد. سنگ مرداب بر بافت های بدن ، سیستم اعصاب مرکزی ، کلیه ها ، خون و سیستم تناسلی آثار سوء دارد.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

 

پودر سنگ مرداب
فهرست مطالب

برای دریافت مشاوره رایگان کافیست با شماره 09122533040 تماس حاصل نمایید.