قم، جاده قدیم کاشان، مجتمع تولیدی مصالح ساختمانی آسیا
تلفن تماس

09122533040

پست الکترونیک

info@ahakasia.com

ساعات کار

همه روزه 8 الی 20

🔥ماسه بادی

به ماسه ای که در نزدیکی سواحل و یا دره های  رودخانه ها تشکیل می شود ماسه بادی میگویند.در واقع میتوان گفت ماسه بادی در اثر  حرکت دهی بوسیله باد بوجود می آید.

برای اینکه دره ها توسعه پیدا کنند به یک توده باد مناسب، ذخیره های ماسه به شکل انبوه و داشتن فاصله مناسب با ساحل نیاز است.تولید شدن ماسه های بادی به ویژگی هایی بستگی دارد مثل اینکه رسوبات باید در دسترس باشند، سرعت مناسب باد و جهت درست آن، پوشش های گیاهی موجود در منطقه چقدر میباشد و این عوامل در اندازه ماسه ها تاثیرگذار میباشند.در واقع ماسه های بادی میتوانند به شکل مستقیم از رسوبات ساحلی تولید شوند و یا در اثر عوامل ثانویه ساخته شوند.

کیفیت ماسه بادی :

بعد از منتقل شدن ماسه ها به قسمت های پایین تر باعث جمع شدن رسوبات ریز ماسه های بادی در حاشیه های ساحل میشوند.ذرات شن و ماسه یا میتوانند بوسیله هوا انتقال پیدا کنند و یا با آب شسته میشوند و در حاشیه های سواحل جمع میشوند. اما نقش پوشش گیاهی منطقه برای جمع شدن این ماسه بسیار زیاد میباشد.

کاربرد:

ماسه را میتوان به عنوان مهم ترین مصالح ساختمانی در نظر گرفت که بسیار کاربرد دارد. همچنین میتوان ماسه را با سایر مصالح مثل آهک ترکیب کرد و یک نوع ماده مقاوم تولید کرد که میتوان برای پی سازه و آجر چینی استفاده کرد.

تفاوت ماسه های عادی با این ماسه در این میباشد که اندازه ماسه های بادی ریزتر است و میتوانند  از آن ها برای ساختن ملات ها استفاده می کنند.

مااسه های باادی اندازه بسیار ریزی دارند.از نظر ظاهری این ماسه بسیار شبیه به ماسه های کنار رودخانه ای میباشد و ویژگی های مهم ماسه را دارا میباشد اما اندازه ایی کمتر از ماسه های رودخانه ای دارد و توده های آن حالت چسبندگی بیشتری نسبت به ماسه های عادی دارند.در کشور ما این نوع ماسه ها را میتوان در کویر  ها یافت در واقع همان تپه های ماسه ای هستند که به “تلماسه” معروفند.کاربرد این نوع از ماسه ها استفاده برای نصب کردن کاشی و سرامیک و همچنین درز گیری میباشد.دلیل آن این است که اندازه ریزتری دارند و در سطوح با مقطع کم به راحتی جای میگیرند.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

ماسه بادی
فهرست مطالب

برای دریافت مشاوره رایگان کافیست با شماره 09122533040 تماس حاصل نمایید.