قم، جاده قدیم کاشان، مجتمع تولیدی مصالح ساختمانی آسیا
تلفن تماس

09122533040

پست الکترونیک

info@ahakasia.com

ساعات کار

همه روزه 8 الی 20

🏷️

📱 برای دریافت مشاوره و قیمت محصولات، می توانید از طریق شماره تماس های مجتمع تولیدی مصالح آسیا و یا با مراجعه حضوری به دفتر مرکزی مراجعه نمایید.

02537226982
09121537040
09122533040

📌 قم، جاده قدیم کاشان، مجتمع تولیدی مصالح ساختمانی آسیا

 

آهک میکرونیزه Pulverized Lime یا Micronized lime از کوبش و پودر کردن سنگ آهک یا آهک زنده به دست می آید. اهک پودری به دلیل سطح مقطع بیشتر و امکان ترکیب آن با دیگر مواد مورد استفاده در صنایع مختلف ، کارایی بیشتری نسبت به سنگ اهک دارد. آهک پودری با پودر آهک میکرونیزه متفاوت است. این محصول دارای اندازه ذرات فوق العاده ریزی می باشد که با واحدی به نام میکرومتر که هزار برابر ریز تر از سانتی متر می باشد تولید می گردد.

این محصول معمولا از نوع پودر اهک زنده میکرونیزه و یا سنگ آهک خام است زیرا آهک هیدراته در زمان تولید ، خود به خود دارای حالت گرد و پودری می باشد. برای غربال کردن این محصول در سایز مورد نظر از توری های خاصی استفاده می شود که سرند نام دارد. سرند ها دارای منافذی بر روی خود بوده و هر چی تعداد این منافذ ریز تر و بیشتر باشد ، پودر میکرونیزه ریز تری بدست می آید. آهک میکرونیزه از نظر سایز دارای اندازه ذرات مش 200 تا مش 3500 است.

پودر سنگ آهک میکرونیزه

سنگ آهک از خانواده سنگ های کربناته رسوبی و از جمله پر کاربرد ترین مواد معدنی است که معمولا به عنوان ملات و یا ماده پر کننده بکار می رود. این ماده در طبیعت به شکل سنگ است و برای اینکه بتوان از آن در مصارف مختلف صنعتی ، ساختمانی یا خدماتی استفاده نمود باید به سایز های کوچک تر خورد شود. سایز های پر مصرف آهک عبارتند از:

 1. آهک کلوخه
 2. سنگ آهک نمره
 3. پودر سنگ آهک
 4. پودر آهک میکرونیزه

اهک میکرونیزه معمولا در تولید محصولاتی همچون کاغذ و مواد پلیمری مصرف می شود. همچنین در صنایع تولید فلز و تولید محصولات شیمیایی نیز به کار می رود. این ماده دارای بافت ریز و یک دستی است و در آب حل نمی شود. در صورت ترکیب آن با مواد اولیه مورد مصرف در صنایع ، هزینه تولید محصولات نهایی کاهش چشمگیری می یابد. این محصول معمولا با نام کربنات کلسیم میکرونیزه هم شناخته می شود.

اهک زنده میکرونیزه

آهک زنده یا اکسید کلسیم محصول بسیار پر کاربردی است که آن را آهک خالص نیز می نامند زیرا بیشتر ناخالصی هایی که در سنگ اهک خام وجود دارد از ترکیب این ماده حذف شده است. آهک زنده در کارخانه تولید آهک به صورت کلوخه ای تولید شده و به دلیل واکنش پذیری بالا ، کاربرد چندانی نداشته و بیشتر برای تولید آهک هیدراته و یا جهت تولید حرارت بکار می رد. اما در صورت کوبش این محصول و تولید پودر اهک زنده میکرونیزه ، زمینه مصرف آن گسترش چشمگیری می یابد.

کاربرد

 1. تولید سیمان پورتلند
 2. تولید بلوک سبک هبلکس
 3. برای شفته ریزی جهت تثبیت خاک
 4. به عنوان ماده ضد عفونی کننده در پرورش دام و طیور
 5. تصفیه آب و فاضلاب
 6. تنظیم پی اچ و خنثی سازی اسید ها

تولید

برای تولید پودر آهک میکرونیزه نیاز فک های کوبشی ، آسیاب های مختلف و سرند ها و توری های مناسب داریم. شروع کار از استخراج سنگ آهک از معادن آغاز می شود. سپس مرحله به مرحله این سنگ ها را کوبیده و اندازه آن را ریزتر می کنیم. در نهایت با استفاده از سرند ، دانه بندی مناسب و یک دستی را جداسازی نموده و بسته بندی می نماییم.

تولید آهک زنده میکرونیزه نسبت به سنگ آهک خام دشوار تر است. زیرا این ماده با آب واکنش می دهد و اگر محیط خیس بوده و یا میزان رطوبت بالا باشد ، کیفیت محصول نهایی کاهش می یابد. به دلیل حرارت زا بودن واکنش آهک زنده با آب ، حتی امکان ایجاد آتش سوزی در مراحل کوبش نیز وجود دارد.

جدول تبدیل مش به میکرون
مش 50 300 میکرون
مش 100 150 میکرون
مش 200 75 میکرون
مش 400 38 میکرون
مش 800 18 میکرون
مش 1500 11 میکرون
مش 2500 5 میکرون

بسته بندی و حمل

با توجه به سایز بسیار ریز پودر آهک میکرونیزه ریسک حمل و انبارداری آن به شکل فله ای زیاد می باشد. این موضوع در مورد اهک زنده میکرونیزه از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا باید از بسته بندی مناسبی استفاده شود تا امکان جذب آب و رطوبت وجود نداشته باشد بنابراین بهتر است حمل و نگهداری آن در داخل بسته بندی مناسبی باشد.

 1. کیسه یک لایه معمولی
 2. کیسه دو لایه نایلون دار
 3. گیسه یک تنی جامبوبگ ضد آب
 4. پالت و شیرینگ یک تنی

فروش آهک میکرونیزه

کارخانه آهک آسیا یکی از بزرگترین تولید کننده انواع آهک ، پودر سنگ و کربنات کلسیم ، با برخورداری از معدن سنگ آهک کلسیم بالا و مرغوب و نیز تجهیزات دقیق جهت تولید دانه بندی های مختلف و یک دست و امکان بسته های متنوع ، نیاز بسیاری از صنایع کشور را تامین نموده و بخشی از محصولات خود را نیز به کشور های همسایه صادر می نماید.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.